Masz pomysł na ciekawy wpis? Chcesz opublikować u nas swój artykuł? Skontaktuj się z nami!

Ciekawe pomysły na desery lodowe

Ciekawe pomysły na desery lodowe

Gdzie szukać lodowych inspiracji. Oczywiście w internecie. Choć prawdę powiedziawszy w przypadku deserów lodowych można pokusić się o zrobienie autorskiego dzieła. Wszak tutaj mamy szerokie pole do popisu i raczej znikomą wizję porażki. Czy deser może się nie udać. Nie ma takiej opcji. Deser zwykle podaje się praktycznie po każdym uroczystym obiedzie. Jest zwieńczeniem posiłku. Choć oczywiście sedery lodowe można przyrządzić i przygotować bez większej okazji.

Uwielbiają je wszyscy. Zarówno dzieci, jak i dorośli. Deser ma mile łechtać podniebienie i oczywiście powinien pięknie wyglądać. Wszak je się również oczami, dlatego estetyka podania deseru jest bardzo istotna. Wbrew pozorom desery lodowe je się nie tylko latem, w upalne dni. Ten rodzaj deseru można z powodzeniem serwować o każdej porze roku. Złocistą jesienią i śnieżnobiałą zimną. Istotne znaczenie ma sposób podania lodów oraz dodatki. Standardowo podaje się desery lodowe w towarzystwie bitej śmietany, sosów, czekolady i owoców. Do smaku posypuje się różnymi rodzaju kolorowymi posypkami, dodaje listek mięty, lub odrobinę cynamonu.

Często dla ozdoby wbija się…

Często dla ozdoby wbija się w pucharek kruche rurki-mogą być wypełnione kremem. Z owoców najczęściej wybiera się truskawki, ananasy, brzoskwinie, banany, maliny, jagody. Desery lodowe to również wszelkiego rodzaju koktajle. Miksuje się lody wraz z dodatkami. Otrzymuje się w ten sposób bardzo gęstą mieszankę, do której należy podać łyżeczkę. Z dość oryginalnych przepisów na desery lodowe można wymienić lody smażone, lub lody podane ze smażonymi bananami.