Masz pomysł na ciekawy wpis? Chcesz opublikować u nas swój artykuł? Skontaktuj się z nami!

Dobieranie kosmetyków do ciała i twarzy – poradnik

Dobieranie kosmetyków do ciała i twarzy – poradnik

 1. Poznaj swój typ skóry.
  Zanim zaczniesz poszukiwania idealnego kosmetyku, musisz dokładnie poznać potrzeby swojej skóry. Skóra może być sucha, tłusta, mieszana, wrażliwa czy normalna. Znajomość swojego typu skóry to podstawa. Tu możesz przeczytać o tym, jak dobierać kosmetyki do cery wrażliwej https://wdomku.pl/blog/artykuly/cera-wrazliwa-jak-sie-o-nia-troszczyc.
 2. Skład jest kluczem.
  Nie daj się zwieść obietnicom na opakowaniach. Zawsze studiuj skład produktu. Unikaj kosmetyków z alkoholem, SLS, parabenami czy silikonami, szczególnie jeśli Twoja skóra jest wrażliwa.
 3. Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie.
  Każdy typ skóry potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Dla skóry suchej warto wybrać kremy z olejkami, masłem shea czy kwasem hialuronowym. Skóra tłusta będzie dobrze reagować na lekkie emulsje lub żele z dodatkiem np. kwasu salicylowego.
 4. Uważaj na alergeny.
  Jeśli masz skórę wrażliwą, unikaj produktów z dużą ilością substancji zapachowych, barwników czy konserwantów. Mogą one wywołać podrażnienia czy alergie.
 5. Kosmetyki do ciała ≠ kosmetyki do twarzy.
  Skóra na twarzy jest znacznie cieńsza i bardziej wrażliwa niż na reszcie ciała. Dlatego kosmetyki do twarzy mają inny skład i działanie. Nigdy nie stosuj kosmetyków przeznaczonych do ciała na twarz. Świetne kosmetyki do ciała kupisz tu https://wdomku.pl/1193-kosmetyki-do-ciala, a do twarzy znajdziesz tu https://wdomku.pl/1186-kosmetyki-do-twarzy.
 6. Nie zapominaj o ochronie przed słońcem.
  Promieniowanie UV to główny wróg naszej skóry. Bez względu na porę roku, warto stosować kosmetyki z filtrem UV. Dla skóry twarzy zalecane są filtry minimum SPF30.
 7. Regularne złuszczanie.
  Peelingi i eksfolianty pomogą pozbyć się martwego naskórka, odblokować pory i przygotować skórę do lepszego przyswajania składników odżywczych. Wybieraj produkty delikatne, które nie podrażnią skóry.
 8. Testy i próbki.
  Zanim zdecydujesz się na zakup pełnowymiarowego produktu, poproś o próbkę lub dokonaj testu na małym fragmencie skóry. Pozwoli to sprawdzić, czy kosmetyk nie wywoła podrażnień.
 9. Indywidualne podejście.
  Pamiętaj, że każda skóra jest inna. To, co sprawdziło się u Twojej przyjaciółki, może niekoniecznie być idealne dla Ciebie. Eksperymentuj, ale rób to świadomie.
 10. Konsultacja z ekspertem.
  Jeśli masz wątpliwości, warto skonsultować się z kosmetologiem czy dermatologiem. Profesjonalna analiza skóry pozwoli dokładnie określić jej potrzeby.

Podsumowując, dbanie o skórę wymaga wiedzy, ale przede wszystkim świadomości. Poznanie swojego typu skóry i odpowiednie dobieranie kosmetyków to klucz do zdrowej, promiennej cery. Nie daj się zwieść chwytliwym hasłom reklamowym i postaw na to, co faktycznie przyniesie korzyści Twojej skórze.