Masz pomysł na ciekawy wpis? Chcesz opublikować u nas swój artykuł? Skontaktuj się z nami!

Przepis na ciabattę z kurczakiem

Przepis na ciabattę z kurczakiem

Śniadanie nie musi być monotematyczne i ograniczać się wyłącznie do kanapki z serem, szynką czy dżemem. Doskonałym tego przykładem jest ciabatta, którą uwielbiają mieszkańcy słonecznych Włoch. Taka kanapka sprawia, że śniadanie nabiera zupełnie innego wymiaru i jest spożywana ze smakiem. Można ją zabrać ze sobą do szkoły czy pracy i mieć pod ręką zawsze wtedy, gdy poczujemy głód.

Przepyszna ciabatta z kurczakiem – na ciepło lub na zimno

Nazwa ciabatta pochodzi od pieczywa, które charakteryzuje się tym, że jest dość podłużne i płaskie – z chrupiącą skórką i miękkim środkiem. Wynalazcą tego pieczywa, które podbiło serca Włochów, jest Arnoldo Cavallarie, który po raz pierwszy dokonał wypieku w 1982 roku. Aby przygotować tę popularną kanapkę, będziemy potrzebowali polędwiczki z kurczaka Konspol z idealnie chrupiącą panierką oraz warzywa, takie jak sałata, pomidor i rzodkiewka lub cebula. Ponadto, niezbędny jest majonez oraz ketchup. W pierwszej kolejności należy umieścić polędwiczki na rozgrzanej patelni i smażyć je około 10 minut. Jeśli chcemy, żeby pieczywo było ciepłe i chrupiące, to możemy je na 3 minuty umieścić na patelni lub w piekarniku. Następnie kładziemy na spód bułki sałatę, polędwiczki, pozostałe warzywa, wszystko smarujemy sosem będącym połączeniem majonezu i ketchupu, przyprawiamy pieprzem i ciabatta z kurczakiem gotowa. Znakomicie smakuje na ciepło, ale równie smaczna jest w wersji na zimno.

Pożywny posiłek do przyrządzenia w kilka minut

Czas, jaki potrzebny jest na przygotowanie ciabatty, to dosłownie kilka minut. A smaku takiej pożywnej kanapki z dodatkiem mięsa i warzyw nie da się nawet porównać z klasycznym chlebem z szynką. Choć ciabatta z kurczakiem najczęściej serwowana jest na pierwsze lub drugie śniadanie, to może stanowić też podstawę kolacji czy nawet obiadu – idealnego dla osób zabieganych. I właśnie z myślą o tej grupie osób, których jest w naszym społeczeństwie coraz więcej, powstają wysokiej jakości dania gotowe, jakie oferuje marka Konspol. Mowa, chociażby o pysznych kanapkach, hamburgerach, pierogach czy kotletach. Poza daniami z kuchni włoskiej czy polskiej warto spróbować też smaków orientalnych. Pierożki japońskie to jedna z licznych propozycji – można je spożyć z sosem sojowym lub podać wraz z pyszną sałatką sunomono. Gotowe dania to wybawienie dla osób, którym brakuje czasu na gotowanie, a chcą zjeść nieziemsko smaczny posiłek w domowym zaciszu.

Spróbuj ciabatty z kurczakiem i rozsmakuj się w kanapkach na nowo. Gwarantujemy, że jeśli takie śniadanie znajdzie się w lunch boxie ucznia, to z pewnością w drodze powrotnej ze szkoły wnętrze pojemnika będzie kryło wyłącznie okruszki, a problem z przynoszeniem jedzenia do domu zniknie bezpowrotnie. Warto spróbować też pysznych pierożków japońskich!