Masz pomysł na ciekawy wpis? Chcesz opublikować u nas swój artykuł? Skontaktuj się z nami!

Tkanina pikowana – zastosowania i pomysły na stylowe projekty

Tkanina pikowana – zastosowania i pomysły na stylowe projekty

Tkanina pikowana to materiał o wyjątkowej strukturze, który zdobywa coraz większą popularność w modzie, dekoracji wnętrz i wielu innych dziedzinach projektowania. Jej charakterystyczny wygląd tworzy trójwymiarowy efekt i jest chętnie wykorzystywany przez kreatywne krawcowe. Jeśli szukasz inspiracji, do czego sprawdzi się tkanina pikowana, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów!

Tkanina pikowana – co można z niej uszyć?

Sezon zimowy tuż, tuż, co sprawia, że gruba tkanina wełniana jest częstym obiektem poszukiwań w sklepach z materiałami krawieckimi. Klientki równie często pytają o tkaniny pikowane, które aktualnie podbijają trendy w świecie mody i dekoracji wnętrz. Jeśli chcesz zacząć tworzyć projekty z wykorzystaniem tego materiału, oto 10 najlepszych pomysłów!

  • Moda – tkanina pikowana dostępna np. w Textilmar, jest często wykorzystywana do szycia eleganckich i stylowych ubrań. Możesz stworzyć z nią nietuzinkowe płaszcze, kurtki lub kamizelki, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.
  • Pościel i tekstylia domowe – materiał pikowany idealne nadaje się do produkcji pościeli, narzut, poduszek, obrusów lub bieżników. Trójwymiarowa faktura pozwala na uzyskanie ciekawych wzorów i ozdób.
  • Meble – tkanina pikowana może być także wykorzystywana do tapicerowania mebli w stylu glamour bądź klasycznym.
  • Torby i torebki – wykorzystanie tkaniny pikowanej do szycia toreb i torebek jest coraz bardziej powszechne, zwłaszcza w nadchodzącym jesienno-zimowym sezonie.
  • Ozdoby okienne – materiał pikowany, tak jak i gruba tkanina wełniana, idealnie nadają się do szycia eleganckich zasłon, których nie może zabraknąć w żadnym klasycznym wnętrzu.
  • Akcesoria samochodowe – tkanina pikowana może być także używana do tapicerowania wnętrza samochodu. Z jej pomocą uzyskasz np. wygodne i modne pokrowce na siedzenia.
  • Rękodzieło – wielu rękodzielników chętnie sięga po tkaniny pikowane i tworzy z nich efektowne patchworki, poduszki ozdobne, a nawet dekoracje tematyczne, np. elementy na choinkę.
  • Odzież sportowa i outdoorowa – tkanina pikowana to także częsty wybór do produkcji ocieplanych kurtek, które idealne uzupełniają sportowe i outdoorowe stylizacje.

Tkanina pikowana jest stosunkowo grubym materiałem, a dodatkowo jest odporna na ścieranie. Dzięki temu znajdzie wiele zastosowań w różnych branżach, nie tylko modzie, ale również wystroju wnętrz itp. Eksperymentuj z różnymi projektami i stylami, aby stworzyć coś unikalnego i wyjątkowego. Pomysłów jest wiele, wystarczy je odkryć!