Masz pomysł na ciekawy wpis? Chcesz opublikować u nas swój artykuł? Skontaktuj się z nami!

Na co pomaga zielona herbata

Na co pomaga zielona herbata?

Zielona herbata – na co pomaga?

Zielona herbata jest znana ze swoich właściwości prozdrowotnych. Jest bogata w antyoksydanty, które pomagają chronić organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zielona herbata może również pomagać w utrzymaniu zdrowego poziomu cholesterolu i cukru we krwi oraz obniżać ryzyko chorób serca. Może także pomagać w regulacji temperatury ciała i poprawiać funkcjonowanie układu odpornościowego.

Kolejną ważną zaletą picia zielonej herbaty jest jej potencjał do pomocy w utracie masy ciała. Badania sugerują, że regularne spożywanie zielonej herbaty może przyczynić się do spalania tkanki tłuszczowej i ograniczenia apetytu. Ponadto, zawarte w niej polifenole mogą pomóc w metabolizmie glukozy i hamować produkcję enzymów trawiennych odpowiedzialnych za magazynowanie tłuszczu.

Jak parzyć zieloną herbatę?

Parzenie zielonej herbaty jest bardzo proste i może być wykonane w kilku prostych krokach. Przede wszystkim należy użyć świeżo przegotowanej, ale nie wrzącej wody. Następnie należy umieścić 1-2 łyżeczki suszonego liścia herbaty na szklankę lub filiżankę. Wlać do nich gorącą wodę i pozostawić do zaparzenia przez 3-5 minut. Po tym czasie herbata powinna być gotowa do spożycia.

Jeśli chcesz uzyskać mocniejszy smak, możesz dodać więcej liści herbaty lub po prostu je zaparzać dłużej. Możesz również dodać odrobinę cukru lub miodu, aby poprawić smak. Jeśli chcesz, możesz również dodać trochę cytryny lub limonki, aby uzupełnić smak i aromat zielonej herbaty. Pamiętaj jednak, żeby unikać dodawania mleka do zielonej herbaty – to może sprawić, że straci ona swoje naturalne walory smakowe i aromat.

Ile kalorii ma zielona herbata?

Zielona herbata jest znana ze swoich właściwości zdrowotnych i smaku. Jest to napój, który może być spożywany na ciepło lub na zimno. Jednak niewiele osób wie, ile kalorii ma zielona herbata. Zależy to od tego, jak ją przygotowujesz. Przygotowanie jej bez dodatków takich jak mleko lub cukier sprawia, że jest ona bardzo niskokaloryczna – tylko 2 kcal na porcję. Jeśli dodasz do niej mleko lub cukier, liczba kalorii wzrośnie do około 30-50 kcal na porcję. Oznacza to, że jeśli chcesz schudnąć, powinieneś pić zieloną herbatę bez dodatków.

Jeśli chodzi o inne składniki odżywcze w zielonej herbacie, ma ona również dużo witamin i minerałów. Zawiera witaminy A, C i E oraz magnez, potas i fosfor. Ma również dużo antyoksydantów i polifenoli, które pomagają chronić organizm przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi i stresorem oksydacyjnym. Wszystkie te składniki sprawiają, że picie zielonej herbaty może być bardzo korzystne dla twojego zdrowia.